نرمه آهن اسفنجی

نرمه آهن اسفنجی

۵/۵ - (۲ امتیاز)

معرفی نرمه آهن اسفنجی

در همه صنایع به فکر این هستند که بهترین استفاده از مواد بشود و چیزی هدر نرود و مخصوصاً این موضوع در صنایع فولاد و آهن نسبت به صنایع دیگر بیشتر حائز اهمیت است. و به فکر این هستند از محصولاتشان و مشتقاتی که به همراه می آورد بهترین استفاده را بکنند .

قبل این که نرمه آهن اسفنجی را معرفی کنیم بهتر است از خود آهن اسفنجی نیز اطلاعاتی داشته باشید.  شناخت آهن اسفنجی 

معمولاً وقتی آهن اسفنجی را به صورت احیا مستقیم تولید می کنند. مقداری نرمه آهن اسفنجی تولید میشود که به دلیل سایز کوچکی که دارند معمولاً سایزشان از (mm6) کوچیک تر است. و به همین دلیل استفاده از آن ها در کوره موجب تلفات و کاهش تولید محصول می شود.

نرمه آهن اسفنجی چیست؟

مواد اولیه واحد احیا مستقیم، گندله آهن میباشد که در طی فرایند تولید آهن اسفنجی حدود ۵ درصد مواد اولیه به نرمه آهن تبدیل میشود و این ضایعات تولیدشده به صورت لجن ناشی از شستوشوی گازها و نرمه غبارگیرهای واحد احیا به دست می آید و روزانه حجم بسیار بالایی از نرمه آهن اسفنجی انباشته میشود.

به همین دلیل از نرمه آهن اسفنجی بریکت تولید می کنند. از اونجایی که نرمه آهن اسفنجی که توی احیا مستقیم آهن بدست می آید زیاد نیست و تقریبا چیزی حدود کمتر ده درصد از موادی است که از احیا مستقیم بدست می آید. و به همین دلیل بریکت سازی هم محدود است و به دلیل محدود بودنش همانند محصولات دیگر در جهان برای صادرات مطرح نیست چون آن قدر تولید ندارد و برای محصول داخلی به کار می رود.

بعد از این که از طریق احیا مستقیم آهن اسفنجی به دست می آید. آن را سرند می کنند. و نرمه آهن اسفنجی جدا می شود و با مقدار بسیار کمی چسب سیلیکات و آهک ترکیب می شود و در دستگاه فشرده می شود.

بریکت به دلیل ویژگی هایی که دارد. بهتر است درکوره قوس الکتریکی استفاده شود. و مهم ترین دلیل استفاده و ساخت بریکت داشتن محیط زیستی سالم تر است تا با ضایعات آهن و گرد و غبار حاصل از آن بیش از این به محیط زیست آسیب نرساند. و این بریکت تحولی در آلیاژ و مشتقات غیر قابل استفاده ایجاد کرد.

کاربرد نرمه آهن در کوره قوس:

نرمه ی آهن به دلیل وزن کم قابلیت شارژ در کورههای قوس الکتریکی را ندارد و با توجه به مشکلات موجود برای حمل نرمه، جذابیتی زیادی برای صاحبان صنایع دیگر به منظور خرید آن وجود ندارد.

ازاینرو میتوان با تبدیل نرمه به بریکت، دوباره آن را وارد چرخه تولید نمود تا بنا به دلایل زیر، بتوان از آن در کوره قوس الکتریکی استفاده نمود:

۱- عدم امکان انبارش نرمههای آهن اسفنجی

۲- عدم امکان جابجایی مناسب تا محل مصرف (عدم امکان انتقال از طریق نوار نقاله)

۳- هدر رفت بالای آن (به دلیل چگالی و وزن پایین)

۴- درصد بالای خلوص آهن آن( ۸۰% ) به عنوان منبع غنی در تولید فولاد،

قیمت نرمه اهن اسفنجی

قیمت نرمه آهن اسفنجی در واقع توسط متخصصین مربوطه تعیین می شود. اما برای اعلام قیمت نرمه اهن اسفنجی درهر بازه زمانی، نیاز به رصد قیمت روز فرآورده های میانی فولادی داریم. در عین حال بررسی آنالیز نرمه آهن اسفنجی برای مشخص نمودن کیفیت محصول، در تعیین قیمت نرمه اهن اسفنجی ضروری است.

اما این محصول در اغلب موارد، بر اساس پیشنهاد خریداران به صورت مزایده ای تعیین می گردد. البته فروش در برخی از بازه های سال بدون مزایده بصورت قرارداد طولانی مدت از طرف شرکتها اعلام می گردد.

جهت اطلاع از فروش شرکت ورنا تجارت اصفهان و  همچنین فروش های مستقیم برای سایر محصولات، لطفا سایت یا کانال اینستاگرام شرکت را رصد نمایید.

برای دریافت آنالیز فرآورده نرمه و توافق در خصوص قیمت خرید، لطفا با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.

از مهمترین کاربردهای نرمه آهن اسفنجی:

  •  به کارگیری ان در واحدهای تولید بریکت آهن است.
  • استفاده از آن در تولید لنت ترمز متالیک و نیمه متالیک خودرو در صنعت خودروسازی
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *