۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)

فرومنگنز(Ferromanganese) چیست؟

فرومنگنز(Ferromanganese) آلیاژی فلزی از ترکیب آهن و منگنز و معمولاً مقداری ناخالصی از عناصری چون کربن، فسفر و گوگرد تشکیل شده است. مقدار منگنز موجود در این ترکیب حداقل %۶۵ و حداکثر %۹۵ است و بطور ویژه در صنعت فولاد و ریخته گری استفاده بسیار دارد.است.

 • با کربن بالا می تواند حاوی ۸۰ درصد منگنز وزنی باشد
 • به عنوان یک اکسید زدا برای فولاد استفاده می شود.
 • با حرارت دادن مخلوطی از اکسیدهای MnO2 و Fe2O3، با کربن در کوره بلند یا کوره قوس الکتریکی ساخته می شود.
 • یک فروآلیاژ با محتوای منگنز بالا است (Ferromanganese)

خواص فیزیکی و شیمیایی فرو منگنز

فرومنگنز در واقع نوعی ماده جامد کلوخه­ ای شکل است که فاقد آلودگی­ های خارجی نظیر سرباره و آخال­ های غیر فلزی است. سطح کلوخه ها جلای فلزی و رنگی نقره ای دارد اما به مرور زمان و در طول انبار کردن لایه‌­ی تیره‌­ای از اکسیدها سطح آن را می پوشاند. تا زمانی که کلوخه ها خشک باشند و رطوبتی جذب نکرده باشند فاقد بو هستند. شکل عرضه این محصول به صورت خرد شده و الک شده است.

چگالی فرومنگنز در محدوده ۷.۳_۷.۴ گرم بر متر مکعب و چگالی حجمی آن نزدیک به ۴ تن بر متر مکعب است. دامنه‌­ی ذوب آن بسته به مشخصات شیمیایی آن از ۱۰۵۰ تا ۱۲۶۰ درجه سانتیگراد است. این ماده غیرقابل اشتعال و نامحلول در آب است. تحت شرایط معمولی مصرف، انبار کردن و جابجایی با مواد دیگر واکنش نمی­‌دهد.

فرومنگنز(FerroManganez)

فرومنگنز(FerroManganez)

خرید و فروش فرو منگنز

متاسفانه در کشور ایران برای تولید فرومنگنز کم‌کربن دچار محدودیت هستیم زیرا به دلیل نبود تجهیزات و تکنولوژی و همچنین هزینه های بالای تولید هیچ یک از کارخانه‌ها توانایی تولید فرومنگنز کم‌کربن را ندارند.

از این رو این ماده از کشورهایی چون روسیه، آفریقای جنوبی، گابن، استرالیا، برزیل، هند، چین، مکزیک و غنا تامین می شود.

بی دقتی در انتخاب و استفاده از این محصول بی کیفیت، سبب به هدر رفتن سرمایه و کاهش بازده کاری شما می شود. لذا توصیه می شود تا خرید خود را از تامین کنندگان به نام و معتبر در این حوزه انجام دهید.

جهت مشاوره خرید و فروش فرو منگنز با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۳۱-۳۷۷۹۱۵۹۳ و ۲۶۲۰۷۲۶۵-۰۲۱ و ۰۹۱۳۱۳۶۴۱۲۰

۲ + ۳ = ?

سایر محصولات ما

آهن اسفنجیگندلهسنگ آهنشمش فولادیکنسانتره سنگ آهنپوسته اکسید آهنمیلگردفروسیلیکو منگنزفروسیلیس

کاربرد:

 1.  افزایش عمق سختی در ‌‌‌چدنها، افزایش استحکام کششی، استحکام مکانیکی و سختی در فولاد
 2. تولید فولاد های ضدزنگ، فولادهای با مقاومت بالا و فولادهای با محتوای منگنزی بالا
 3. قدرت احیا کنندگی بالا، که باعث شده تا به عنوان تمیز کننده در فولاد مذاب بکار رود. زیرا منگنز قادر به حذف گوگرد و بهبود خواص فولاد است
 4. اکسیژن زدایی در فولاد
 5. قابلیت جوشکاری، مقاومت سایشی و استحکام فولاد را بهبود می‌بخشد بدون آنکه بر روی قابلیت چکش‌خواری فولاد تاثیر منفی داشته باشد

انواع :

 types of ferromanganese

types of ferromanganese

فرومنگنز ها را بر اساس مقدار کربن و نوع استفاده به سه گروه اصلی زیر تقسیم بندی می کنند:

 • HC Fe-Mn ( پر کربن)
 • MC Fe-Mn ( کربن متوسط)
 • LC Fe-Mn ( کم کربن)

از فرومنگنز پرکربن از گذشته تا به اکنون بطور ویژه در فرآوری فولاد مذاب استفاده می شده است ولی کاربرد آن اغلب به فولادهای غیر آلیاژی و آلیاژ های فولادی کم کربن  محدود می شود. در مواردی که پایین بودن مقدار کربن مهم است و نمی‌­توان بعد از افزودن فروآلیاژ مقدار آن را کاهش داد، از فرومنگنز کم کربن و فرومنگنز با کربن متوسط استفاده می‌­شود.

خرید و فروش فرو منگنز در شرکت ورنا تجارت اصفهان

شرکت ورناتجارت اصفهان با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و حرفه ای در امر تشخیص فرومنگنز با خلوص بالا و ارائه قیمت های بی رقیب و تضمینی برای تامین آن در خدمت شما است. برای استعلام قیمت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. همچنین اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن به مقدار فرومنگنز درخواستی خود دست پیدا کنید لطفا یک درخواست رسمی به نام شرکت ورنا تجارت اصفهان به ایمیل شرکت از طریق فرم ارسال نمایید. تا همکاران ما در اسرع وقت به درخواست شما پاسخ دهند. منابع: گروه علمی آژانس ویستا

جهت مشاوره خرید و فروش فرو منگنز با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۳۱-۳۷۷۹۱۵۹۳ و ۲۶۲۰۷۲۶۵-۰۲۱ و ۰۹۱۳۱۳۶۴۱۲۰

۱ + ۷ = ?