۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

آهن اسفنجی

آهن اسفنجی  در کوره‌های القائی و تولید آهن و فولاد خام پر کاربردترین موارد استفاده را دارد. میتوان گفت که استفاده از آهن اسفنجی، در کوره های القائی قادر است که نزدیک به ۵۰ درصد، جایگزین قراضه شود.

آهن اسفنجی - فروش آهن اسفنجی

آهن اسفنجی

خرید و فروش انواع آهن اسفنجی

شرکت ورنا تجارت اصفهان یکی از تامین کنندگان انواع آهن اسفنجی به کارخانه های صنایع فولادی ایران می باشد از این جهت آماده همکاری در خرید و فروش این محصول از تمامی کارخانه های کشور نظیر احیا استیل بافت، میانه، نی ریز و …  می باشد .

همچنین از تمامی معدن داران، کارخانه های فولادی، تامین کنندگان، تولید کننده ها ، شرکتهای بازرگانی و سایر کارگزاری ها دعوت به همکاری می نماید. جهت معرفی محصولات یا اطلاع از محصولات شرکت ورنا تجارت با کارشناسانان ما تماس حاصل نمایید.

کارخانه نی ریز, بافت, میانه, اردکان
مبدا یزد, فارس, ادرکان, آذربایجان
مقدار(تن) ۱۰۰۰, ۲۰۰۰, ۳۰۰۰, ۵۰۰۰
قیمت تماس با کارشناسان شرکت

جهت مشاوره خرید و فروش آهن اسفنجی با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۳۱-۳۷۷۹۱۵۹۳ و ۸۸۸۷۰۱۱۴-۰۲۱ و ۰۹۳۳۱۳۶۴۱۲۰

۰ + ۶ = ?

سایر محصولات ما

گندلهسنگ آهنشمش فولادیکنسانتره سنگ آهنپوسته اکسید آهنمیلگردفروسیلیکو منگنزفروسیلیسفرومنگنز

آهن اسفنجی (sponge iron) چیست؟

 از احیای مستقیم سنگ آهن است منظور از سنگ آهن همان گندله می باشد که طی عملیات احیای بی واسطه، بدون نیاز به ذوب سنگ آهن، اکسیژن آن حذف می گردد.

شکل ظاهری این محصول بصورت قطعات کروی (گندله) متخلخل که دارای ظاهری اسفنجی می باشد که به همین دلیل به آن اهن اسفنجی می گویند. که دارای عیار بالای آهن بوده که امروزه با توجه به کمبود ضایعات آهن و افزایش قیمت آن و همچنین مشکلات زیست محیطی رواج بیشتری دارد.

 آهن اسفنجی  در کوره‌های القائی و تولید آهن و فولاد خام پر کاربردترین موارد استفاده را دارد. میتوان گفت که استفاده از آهن اسفنجی، در کوره های القائی قادر است که نزدیک به ۵۰ درصد، جایگزین قراضه شود.

ولی کاربرد آن در کوره القایی، نیازمند دانش فنی و تجربه می باشد. همچنین استفاده از آهن اسفنجی تحولی بزرگ در ریخته گری مداوم صنعت فولاد می باشد. تقریبا در همه روش‌های تولید فولاد استفاده از آن مقدور می باشد. بسیاری از واحدهای کوچک و بزرگ تولید فولاد در کشور از این روش‌ها استفاده می‌کنند.

عیار آهن اسفنجی:

عیار و میزان آهن موجود در sponge iron، بین ۸۴ الی ۹۵ درصد می باشد.

عیار بالای اهن اسفنجی موجب شده منبع مناسبی برای تولید آهن و فولاد باشد. همان طور که اشاره شد اهن اسفنجی از بازیافت کانی‌ آهن طبیعی یا فرآوری شده که به دمای ذوب نرسیده است، حاصل می شود. احیا سنگ آهن در ایران اغلب با استفاده از فن آوری میدرکس انجام می شود.

روش‌های تولید :

از روشهای متداول تولید آهن اسفنجی در ایران و جهان موارد زیر را بیان کرد:

۱ .  با استفاده از گاز طبیعی

۲ .  با استفاده از زغال حرارتی

۳ . به شیوه احیاء مستقیم میدرکس

 خواص :

 • دارا بودن مقادیر بالای عنصر آهن و درصد خلوص بسیار زیاد، و همچنین فلزکاری بالا
 • منسجم و یکدست بودن آن از لحاظ کیفیت
 • کم بودن عناصر سمی مثل سرب، قلع، روی، تنگستن و غیره در محتوای آن
 • کم بودن محتوای فسفر و گوگرد در آن
 • جذب کمترین میزان گرد و غبار در طول مسیر حمل و نقل
 • حرکت بدون وقفه در لوله ‌ها و نقاله ‌ها به دلیل داشتن جریان خوب و روان

همچنین در زمینه صرفه های اقتصادی آن می توانید به سایت دنیای اقتصاد مراجعه نمایید.

بریکت چیست؟

بریکت همان آهن اسفنجی یا DRI می باشد. با این تفاوت که در زمان تولید، بصورت فشرده شکل گرفته و از نظر نوع و دمای فرآیند تولید به ۳ نوع ذیل تولید می شود.

  • انواع بریکت:
 • بریکت گرم
 • بریکت نرمه
 • بریکت سرد
نحوه ی خرید و فروش آهن اسفنجی در شرکت ورنا تجارت اصفهان:

فروش این نوع محصول در داخل کشور توسط شرکت‌های مختلف و معتبر انجام می‌شود. از آنجا که در بیشتر موارد برای تهیه آن نیاز به پروانه ذوب می باشد شرکت ورنا تجارت اصفهان امکان خرید و فروش آهن اسفنجی را به صورت آزاد نیز فراهم کرده است .

شما می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات کامل را دریافت نمایید. همچنین می توانید نسبت به مشاهده محصولات مرتبط با آهن اسفنجی اقدام فرمایید.

جهت مشاوره خرید و فروش آهن اسفنجی با کارشناسان ما تماس بگیرید

۰۳۱-۳۷۷۹۱۵۹۳ و ۸۸۸۷۰۱۱۴-۰۲۱ و ۰۹۳۳۱۳۶۴۱۲۰

۲ + ۴ = ?